piątek, 14 stycznia 2011

Akcja podarowania placka z haszyszem marszałkowi sejmu udaremniona.
Działacz inicjatywy wolne konopie został zatrzymany przez policje po tym jak wniósł na teren sejmu ciasto z haszyszem. Nie jest to pierwszy taki pomysł Tomasza Obary, kilka miesięcy wcześniej został zatrzymany za wniesienie do tego samego budynku niezbyt dużej roślinki konopi indyjskich, którą wcześniej zasadził przed samym gmachem sejmu.


Działacza wypuszczono już następnego dnia po zatrzymaniu, jednak gdy, ten dowiedział się, że podczas kiedy siedział w celi, funkcjonariusze przeszukali dom jego matki ( u której nie mieszka od ponad 3 lat ) wrócił się na posterunek gdzie „zwymyślał oficera dyżurnego i opluł go”. Po tym incydencie  policja wraz z prokuraturą domagają się aby spędził najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Tomasz Obara jest postacią dobrze znaną policji i prokuraturze. To on zainicjował powstanie pierwszego w Polsce Cannabis house, w którym to członkowie klubu będą mogli legalnie uprawiać i konsumować konopie. Projekt na chwile obecną jest wstrzymany z powodu zatrzymania Tomasza.

W naszym kraju cały czas toczy się dyskusja nad legalizacją/depenalizacją konopi indyjskich oraz nad ich szkodliwością. Od roku 2005 nie przerwalnie organizowane są marsze wyzwolenia konopi, na które przychodzą tysiące ludzi. Prowadzone są również akcje które mają na celu uświadomienie Polaków, przy okazji takich akcji można otrzymać darmowe pestki marihuany ( sprzedaż i posiadanie pestek nie jest karalne w Polsce ). 

Poniższy film pokazuje to, co każdy zainteresowany tą tematyką powinien wiedziećHodowanie oraz posiadanie marihuany nawet w niewielkiej ilości w Polsce jest nielegalne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz